Centrum “Dobroć” – wsparcie dla opiekunów osób zależnych

W odpowiedzi na rosnące potrzeby opiekunów osób niesamodzielnych, Fundacja Poland Business Run wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązanie Centrum Wsparcia Opiekunów “Dobroć”. To kompleksowy program, którego misją jest zapewnienie opiekunom niezbędnego wsparcia merytorycznego, psychologicznego i emocjonalnego w codziennej opiece nad bliskimi.

Skalę wyzwań, z jakimi mierzą się opiekunowie osób zależnych, obrazuje fakt, że w Polsce żyje około 2 milionów osób niezdolnych do samodzielnego funkcjonowania. Niestety niemal 20% gmin nie jest w stanie zapewnić im odpowiedniego wsparcia. Centrum “Dobroć” wychodzi naprzeciw tym potrzebom, oferując szereg bezpłatnych usług skierowanych do opiekunów osób zależnych.

Platforma internetowa Centrum Wsparcia Opiekunów “Dobroć” to źródło rzetelnych informacji dotyczących zarówno opieki nad osobą zależną, jak i dobrostanu samych opiekunów. Znajdują się tam artykuły i webinary opracowane przez wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin, m.in. psychologii, fizjoterapii, dietetyki i prawa. Działa również bezpłatna infolinia, gdzie można uzyskać fachową poradę i wsparcie emocjonalne od wykwalifikowanych konsultantów.

Zdajemy sobie sprawę, jak wymagająca i wyczerpująca może być opieka nad osobą niesamodzielną. Chcemy zaoferować opiekunom pomoc i pokazać, że nie są sami w tej trudnej sytuacji. Jest to ważne, bo są oni źródłem wsparcia dla bliskich sobie osób i często sprawują nad nimi całodobową opiekę. Muszą być więc w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym, by efektywnie wykonywać codzienne czynności przy osobach, którymi się opiekują – mówi Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run.

Centrum “Dobroć” dąży także do szerzenia rzetelnych informacji na temat opieki nad osobami zależnymi, zmniejszania uczucia izolacji i samotności opiekunów poprzez wsparcie emocjonalne oraz podnoszenia świadomości społecznej na temat potrzeb osób zależnych i ich opiekunów.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.centrumdobroc.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *